Biuro paszportowe Ożarów Mazowiecki

Data aktualizacji: 24 lipca 2022
Strona główna » Mazowieckie » Biuro paszportowe Ożarów Mazowiecki
herb Ożarów

Biuro paszportowe Ożarów Mazowiecki

adres

Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Poznańska 129/133,

05-850 Ożarów Mazowiecki

telefon
telefon 22 733 72 00
województwo
mazowieckie
godziny otwarcia
poniedziałek: 09:00–17:00
wtorek: 08:00–16:00
środa: 08:00–16:00
czwartek: 08:00–16:00
piątek: 08:00–16:00
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte

Obecnie paszporty wydawane są przez wojewodów, do których wpływają poprawnie wypełnione wnioski. Niezależnie od miejsca zamieszkania i zameldowania, zainteresowany może udać się do dowolnego biura zajmującego się tego rodzaju sprawami.

Gdzie wyrobić paszport w Ożarowie Mazowieckim?

W siedzibie Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim na ulicy Poznańskiej 129/133 możliwe jest wyrobienie paszportu. Jeśli zatem decydujesz się na wyjazd na wakacje lub ferie poza strefę Schengen, tam powinieneś udać się, aby uzyskać przepustkę. Jak to zrobić?

Wniosek o paszport w Ożarowie Mazowieckim – gdzie znaleźć?

Każdorazowo wniosek o paszport należy uzyskać w Terenowym Punkcie Paszportowym, urzędzie lub biurze obsługującym kwestie wiz i paszportów. Formularza nie można pobierać z internetu, ponieważ większość z dostępnych tam wzorów jest nieaktualna oraz nieakceptowalna. To niezwykle istotna wiedza, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas przed wyjazdem.

Zarówno osoby niepełnoletnie, jak i ubezwłasnowolnione na wizytę w urzędzie muszą udać się wraz z obojgiem rodziców lub opiekunem prawnym. W przeciwnym razie wniosek nie będzie mógł zostać przyjęty przez urzędnika. Jeśli dziecko nie może zgłosić się z matką oraz ojcem, rodzic nieobecny powinien udokumentować na papierze, że zgadza się na wydanie paszportu.

Kolejki do biura paszportowego w Ożarowie Mazowieckim

Wielkość kolejki do okienka uzależniona jest od kilku czynników. Dwa najważniejsze spośród nich to: liczba zainteresowanych i wielkość miejscowości. Ożarów Mazowiecki w 2017 r. liczył jedynie 11 tys. mieszkańców, co oznacza, że czas oczekiwania w punkcie paszportowym nie musi być długi. Niestety, w sezonie turystycznym oraz tuż przed nim rośnie zainteresowanie podróżami, co może przekładać się na tłumy w urzędach — również w niewielkich miejscowościach. Radą na to mogą być wizyty wczesnoporanne, a także złożenie wniosku na długo przed wakacjami.

Ile się czeka na odbiór paszportu w Ożarowie Mazowieckim?

Z uwagi na wielkość Ożarowa Mazowieckiego na odbiór paszportu zwykle nie trzeba czekać długo. Jeśli proces przebiega bezproblemowo, a wnioskodawca nie jest zmuszony do ponownej wizyty w celu uzupełnienia danych, może liczyć na wezwanie nawet po dwóch tygodniach od zgłoszenia. W sezonie turystycznym warto zaczekać nawet do 30 dni przed skontaktowaniem się z urzędem w celu wyjaśnienia sprawy.

Osoby zainteresowane paszportem tymczasowym już po kilku dniach mogą otrzymać informację o odbiorze. Po gotowy dokument należy udać się do punktu paszportowego, w którym składało się wniosek o jego wydanie.

Koszt wyrobienia paszportu w Ożarowie Mazowieckim

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje paszport. Kwoty zależne są jednak o kilku czynników, między innymi:

 • przysługujących zniżek,
 • powodu składania zgłoszenia (na przykład zagubienie lub zniszczenie).

Najwyższa opłata wynosząca aż 420 złotych dotyczy tych osób, które składają wniosek po raz kolejny. Trzeba jednak pamiętać, że trzykrotność standardowej opłaty trzeba uregulować, jeśli wcześniej otrzymany paszport został zgubiony lub zniszczony z własnej winy. Osoby, których dowód tożsamości ma wadę techniczną, nie muszą uiszczać żadnej opłaty.

Ulga 50% dotyczy natomiast:
studentów,

 • uczniów,
 • emerytów,
 • rencistów,
 • osób z niepełnosprawnością,
 • osoby utrzymywane przez emeryta, rencistę, lub małżonka z niepełnosprawnością,
 • kombatantów,
 • podopiecznych domów opieki i zakładów opiekuńczych.

Z ulgi 75% mogą skorzystać:

 • uczące się osoby (studentów, uczniów) poniżej 26 roku życia, będące dziećmi z rodzin wielodzietnych (posiadających ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny),
 • nieletni z niepełnosprawnością, pochodzący z rodzin wielodzietnych (posiadających ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny).

100% zniżki występuje w przypadku:

 • seniorów po ukończeniu 70 roku życia,
 • osób przebywających w Domach Pomocy Społecznej albo w zakładach opiekuńczych, gdy wyjazd za granicę jest związany z długotrwałym leczeniem lub operacją,
 • obywateli otrzymujących zasiłek stały z pomocy społecznej, których wyjazd za granicę jest związany z długotrwałym leczeniem albo operacją,
 • ubiegających się o ponowne wydanie paszportu z powodu wady technicznej wcześniej wydanego dokumentu.

Zdjęcia paszportowe w Ożarowie Mazowieckim

Zdjęcie do paszportu musi mieć odpowiednie wymiary (35 × 45 mm), a także tło — białe i jednolite. Ponadto osoba fotografowana powinna:

 • zdjąć okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, biżuterię utrudniającą rozpoznanie i soczewki, jeśli zmieniają kolor lub kształt oczu,
 • zwrócić wzrok i głowę bezpośrednio do obiektywu, aby widać było całą linię twarzy,
 • ustawić się w taki sposób, żeby postać (od czubka głowy do linii barków) zajmowała 70-80% fotografii,
 • przyjąć neutralny wyraz twarzy z zamkniętymi ustami,
 • odsłonić brwi (uszy nie muszą być widoczne),
 • odsłonić twarz, jeśli przykrywa ją fryzura, odzież bądź jakikolwiek dodatek, na przykład biżuteria,
 • ukazać aktualny wygląd, aby w razie potrzeby z łatwością można było określić tożsamość

O Autorze

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments