Biuro paszportowe Warszawa-Ursynów

Data aktualizacji: 23 lipca 2022
Strona główna » Mazowieckie » Biuro paszportowe Warszawa-Ursynów
herb Warszawa

Biuro paszportowe Warszawa-Ursynów

adres

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 61,

02-777 Warszawa

telefon
telefon 22 855 12 40
województwo
mazowieckie
godziny otwarcia
poniedziałek: 10:00–17:30
wtorek: 08:00–15:30
środa: 08:00 - 15:30
czwartek: 08:00–15:30
piątek: 08:00–15:30
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte

Warto wiedzieć, że mieszkańcy Ursynowa nie muszą składać wniosku w najbliższym referacie. Zamiast tego mogą udać się do dowolnego punktu terenowego lub biura paszportowego nie tylko w stolicy, lecz także poza nią. Dokument wydawany jest bowiem przez wojewodę, do którego wpływa formularz — niezależnie od miejsca zamieszkania czy zameldowania wnioskodawcy.

Gdzie wyrobić paszport w Warszawie Ursynów?

Ursynów to jedna z największych dzielnic Warszawy. Jeśli zatem chcesz udać się do Referatu Paszportowego nr 4 zlokalizowanego na ulicy al. Komisji Edukacji Narodowej 61, musisz wcześniej się przygotować.

Wniosek o paszport w Warszawie Ursynów – gdzie znaleźć?

Wniosek o paszport w Warszawie można znaleźć w każdym punkcie, biurze i referacie paszportowym. Wystarczy udać się na miejsce oraz przeszukać stoisko z formularzami lub zapytać o nie urzędnika. Warto wiedzieć jednak, że od 27 marca obowiązują nowe przepisy umożliwiające wypełnienie wniosku elektronicznego u pracownika urzędu. W takiej sytuacji ubiegający się podaje pracownikowi swoje dane, po czym składa cyfrowy podpis.

Osoby ubezwłasnowolnione i nieletnie muszą natomiast odbyć wizytę z opiekunem prawnym. Dzieci powinny przyjść z obojgiem rodziców, a jeśli nie jest to możliwe, należy wziąć ze sobą udokumentowaną na papierze zgodę nieobecnej matki lub ojca.

Kolejki do biura paszportowego w Warszawie Ursynów

Biura paszportowe niejednokrotnie są oblegane. W przypadku Warszawy Ursynowa kolejki w sezonie i tuż przed jego rozpoczęciem mogą być bardzo długie. Aby skrócić czas pobytu w urzędzie, dobrze jest wcześniej uiścić opłatę za paszport na konto internetowe, a także jeszcze w domu wypełnić wniosek.

Jeśli kolejki są bardzo długie, warto skorzystać z usług innego biura i — jeśli jest taka możliwość — umówić wizytę przez internet. Wszelkie wątpliwości da się wyjaśnić też dzięki działającej infolinii paszportowej (22-695-73-45).

Ile się czeka na odbiór paszportu w Warszawie Ursynów?

Na odbiór paszportu zwykle oczekuje się około 3 tygodni. Czas ten może jednak wydłużyć się nawet do pełnego miesiąca — wszystko zależy od liczby oczekujących. Znaczenie szybciej uzyskuje się paszport tymczasowy. Jeśli wydawany jest on na 12 mies., po gotowy dokument jest się wzywanym już po dwóch dniach od daty złożenia wniosku.

Koszt wyrobienia paszportu w Warszawie Ursynów

Opłaty za paszport z reguły są stałe, jednak mogą zmienić się w zależności od przysługujących ulg. Podstawowa kwota wynosi 140 złotych i należy ją potroić (420 zł), jeśli wnioskodawca ubiega się o ponowne wydanie dokumentu z własnej winy (na przykład z powodu zniszczenia czy zgubienia).

Ulga 50% przeznaczona jest dla:

 • studentów,
 • emerytów,
 • osób niepełnosprawnych,
 • kombatantów,
 • osób przebywających np. w DPS-ach.

Jedynie 35 złotych dzięki uldze 75% zapłacą m.in. uczące się osoby poniżej 26 roku życia (na przykład studenci), będące dziećmi z rodzin wielodzietnych (posiadających ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny), jak i nieletni z niepełnosprawnością, pochodzący z rodzin wielodzietnych (posiadających ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny).

Ulgę 100% otrzymują osoby po 70 roku życia, przebywające w DPS-ach albo w zakładach opiekuńczych, gdy wyjazd za granicę jest związany z długotrwałym leczeniem lub operacją. Ponadto przysługuje ona również obywatelom otrzymującym zasiłek stały z pomocy społecznej, których wyjazd za granicę jest związany z długotrwałym leczeniem albo operacją, a także ubiegającym się o paszport z powodu wady technicznej wcześniej wydanego już dokumentu.

Zdjęcia paszportowe w Warszawie Ursynów

Mieszkańcy Ełku muszą przygotować się również na wymagania dotyczące zdjęcia do paszportu. Konieczne są bowiem takie elementy jak:

 • odpowiednie ustawienie twarzy — twarzą do obiektywu,
 • widoczne brwi (nie uszy),
 • naturalny kolor oczu,
 • brak uśmiechu, spokojny, codzienny wyraz twarzy,
 • brak części ubioru lub biżuterii utrudniającej rozpoznanie osoby,
 • fryzura mieszcząca się w kadrze,
 • brak nakrycia głowy.

Fotografia musi być ostra, aktualna i o wymiarach 35 × 45 mm. Tło powinno być jasne oraz jednolite, a nie kolorowe lub niewyraźne. Ubiór osoby na zdjęciu nie ma znaczenia, jeśli nie wpływa znacząco na zasłonięcie twarzy bądź inną zmianę wizerunku utrudniającą rozpoznanie.

Zdjęcie do paszportu da się wykonać samodzielnie w fotobudkach, jednak jeśli zachodzi obawa o poprawne ustawienie czy wymiary, warto udać się do profesjonalnego fotografa. Zdjęcie niespełniające wytycznych nie może zostać przyjęte przez urzędnika, co oznaczałoby odwleczenie odbioru paszportu w czasie.

Wszystkie te zasady służą nie tylko urzędnikom, lecz także osobom ubiegającym się o wydanie dokumentu. Aby zatem ułatwić sobie i innym przebrnięcie przez ten niejednokrotnie skomplikowany proces, warto być odpowiednio poinformowanym oraz przygotowanym. Dobrze jest przyjść na miejsce z wypełnionym wcześniej wnioskiem, jak i dowodem uiszczenia opłaty. Dzięki temu mieszkaniec Ursynowa znacznie mniej czasu spędzi w urzędzie, a wyjazd będzie mógł odbyć się w zaplanowanym terminie.

O Autorze

Ocena: 3.1/5 (Głosów: 18)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments