Biuro paszportowe Łobez

Data aktualizacji: 1 sierpnia 2022
Strona główna » Zachodniopomorskie » Biuro paszportowe Łobez
herb Łobez

Biuro paszportowe Łobez

adres

Biuro Paszportowe w Łobez

Niepodległości 13,

73-150 Łobez

telefon
telefon 91 397 49 79
województwo
zachodniopomorskie
godziny otwarcia
poniedziałek: 08:00–16:00
wtorek: 09:00–15:00
środa: Zamknięte
czwartek: Zamknięte
piątek: 09:00–15:00
sobota: Czynne całą dobę
niedziela: Czynne całą dobę

Wyrobienie paszportu w Łobzie jest możliwe niezależnie od tego, gdzie mieszkasz lub jesteś zameldowany. Dokument ten wydawany jest bowiem przez każdego uprawnionego wojewodę, do którego trafił poprawnie wypełniony wniosek ze zdjęciem, a także opłata.

Gdzie wyrobić paszport w Łobzie?

Biuro Paszportowe w Łobzie znajduje się na ulicy Niepodległości 13. Jeśli zatem myślisz o wyjeździe na wakacje lub ferie poza Unię Europejską, zgłoś się tam, aby wyrobić paszport dla siebie oraz dziecka.

Wniosek o paszport w Łobzie – gdzie znaleźć?

Wniosek o paszport da się znaleźć w internecie. Nie można jednak zapominać, że wszelkie wzory dostępne w sieci powinny być wykorzystywane jedynie jako podgląd. Pracownik biura paszportowego nie będzie mógł bowiem przyjąć formularza z sieci, ponieważ może on być nieaktualny bądź nieakceptowalny. Przesłanie takiego zgłoszenia dalej będzie skutkowało wyłącznie odrzuceniem na jednym z etapów sprawy.

Każda osoba, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych (niepełnoletni przed ukończeniem 18 roku życia i ubezwłasnowolnieni obywatele), musi udać się na spotkanie razem z opiekunem prawnym bądź obojgiem rodziców. W przeciwnym razie nawet poprawnie wypełniony wniosek oraz dostarczony ze zdjęciem nie zostanie przyjęty.

Kolejki do biura paszportowego w Łobzie

Kolejki do okienka wydłużają się w sezonie turystycznym. Latem i zimą trzeba zatem przygotować się na kilkugodzinne oczekiwanie w urzędzie. Aby przyspieszyć cały proces, warto już w domu wypełnić wniosek o paszport, a także uiścić opłatę na podany na stronie punktu paszportowego numer konta.

Ponadto należy pamiętać o zabraniu ze sobą na wizytę maseczki i rękawiczek ochronnych. Zwykle w urzędach dostępne są także dozowniki z żelem antybakteryjnym, z których można skorzystać przed wejściem oraz po wyjściu.

Ile się czeka na odbiór paszportu w Łobzie?

Odbiór paszportu w Łobzie możliwy jest już w terminie maksymalnie do miesiąca od dnia zgłoszenia. Jeśli po upływie 30 dni wciąż oczekuje się na wydanie dokumentu, warto skontaktować się z biurem paszportowym w celu wyjaśnienia sytuacji. Takie problemy najczęściej zdarzają się jednak w sezonie turystycznym, gdy punkt otrzymuje wiele wniosków.

Jeśli planowany wyjazd ma się odbyć w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, warto zdecydować się na paszport tymczasowy, który jest wydawany znacznie szybciej. Zwykle można go odebrać już po kilku dniach od daty złożenia wniosku (poza sezonem turystycznym nawet po 48 godzinach).

Koszt wyrobienia paszportu w Łobzie

Standardowa opłata za paszport dla osoby dorosłej zamieszkującej RP i nieposiadającej prawa do zniżek wynosi 140 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że może ona ulec potrojeniu (420 złotych) w przypadku zniszczenia dokumentu z własnej winy lub zgubienia go.

Ulga 50% dotyczy m.in.:

 • studentów,
 • uczniów,
 • rencistów,
 • emerytów,
 • osoby z niepełnosprawnościami,
 • osoby utrzymywane przez rencistów, emeryta lub osobę z niepełnosprawnościami.

Ulga 75% obejmuje natomiast:

 • studentów i uczniów do 26 roku życia, jeśli wychowują się w rodzinie wielodzietnej (z ogólnopolska Kartą Dużej Rodziny),
 • osoby z niepełnosprawnościami, jeśli wychowują się w rodzinie wielodzietnej (z ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny).

Zniesiona opłata, czyli 100% ulgi, dotyczy:

 • seniorów po ukończeniu 70 roku życia,
 • osób przebywających w Domach Pomocy Społecznej albo w zakładach opiekuńczych, gdy wyjazd za granicę jest związany z długotrwałym leczeniem lub operacją,
 • obywateli otrzymujących zasiłek stały z pomocy społecznej, których wyjazd za granicę jest związany z długotrwałym leczeniem albo operacją,
 • ubiegających się o ponowne wydanie paszportu z powodu wady technicznej wcześniej uzyskanego dokumentu.

Zdjęcia paszportowe w Łobzie

Zdjęcia paszportowe objęte są szczególnymi wytycznymi, dzięki którym znacznie prostsze jest potwierdzenie tożsamości właściciela dokumentu za granicą. Niezwykle istotna jest wielkość — wymiary powinny wynosi 35 × 45 mm. Ponadto fotografia powinna zostać wykonana w kolorze na białym jednolitym tle.

Osoba fotografowana musi natomiast:

 • zdjąć nakrycie głowy,
 • zdjąć soczewki zmieniające kolor oczu,
 • zdjąć okulary przeciwsłoneczne,
 • zwrócić spojrzenie i twarz bezpośrednio w kierunku obiektywu,
 • odsłonić brwi (może mieć zasłonięte uszy),
 • ułożyć fryzurę w taki sposób, aby nie wychodziła poza kadr ani nie zasłaniała twarzy,
 • zdjąć wszelkie dodatki, elementy ubioru czy biżuterii, które utrudniają bądź uniemożliwiają potwierdzenie tożsamości,
 • przybrać naturalny wyraz twarzy z otwartymi oczami, najlepiej bez uśmiechu.

Wyrabianie paszportu zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych etapów przygotować do podróży. Jest jednak niezbędne, ponieważ dokument ten umożliwia przekroczenie granicy Unii Europejskiej. Ponadto trzeba wiedzieć, iż jest on pomocny w przypadku wystąpienia problemów w państwach leżących poza strefą Schengen, np. podczas wypadku samochodowego. Nie można zapominać również, iż fałszowanie danych grozi karą pozbawienia wolności.

O Autorze

Ocena: 4.2/5 (Głosów: 5)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments