Biuro paszportowe Ciechanów

Data aktualizacji: 28 lipca 2022
Strona główna » Mazowieckie » Biuro paszportowe Ciechanów
herb Ciechanów

Biuro paszportowe Ciechanów

adres

ul. 17 Stycznia 60
06-400 Ciechanów

telefon
telefon 23 671 93 53
województwo
mazowieckie
godziny otwarcia
poniedziałek: 10:00-17:30
wtorek: 8:00-15:30
środa: 8:00-15:30
czwartek: 8:00-15:30
piątek: 8:00-15:30
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte

Niezależnie do tego, czy na co dzień przebywa się w Warszawie, Krakowie czy też nad morzem, wniosek o paszport można złożyć w dowolnym punkcie. Jest to możliwe, ponieważ obywatel nie jest przyporządkowany do danego biura, a dokument wydaje wojewoda, do którego trafił formularz.

Gdzie wyrobić paszport w Ciechanowie?

Delegatura Paszportowa w Ciechanowie znajduje się na ulicy 17 Stycznia 7. Jeśli zatem jesteś mieszkańcem tego miasta lub pobliskich okolic, możesz udać się tam, aby wyrobić własny paszport przed wyjazdem poza UE. Nie zapomnij jednak, że cały proces może potrwać dłużej niż miesiąc, dlatego konieczne będzie dopełnienie formalności z wyprzedzeniem.

Wniosek o paszport w Ciechanowie – gdzie znaleźć?

Wniosek o paszport da się zaleźć w internecie, jednak drukowanie oraz wypełnianie takiego dokumentu nie jest wskazane. Akceptowalne są bowiem tylko i wyłącznie formularze dostępne na miejscu w urzędzie. To oznacza, że najlepszym rozwiązaniem jest pogranie go tego samego dnia, w którym składa się wizytę.

Kolejki do biura paszportowego w Ciechanowie

Ciechanów to niewielka miejscowość licząca niecałe 50 tys. mieszkańców. Mimo to z uwagi na duże zainteresowanie paszportami, miasto w 2021 r. wprowadziło dodatkowy dzień w tygodniu — sobotę — gdy zainteresowani mogli zgłaszać się na wizytę po rezerwacji terminu. Trzeba zatem mieć na uwadze, że kolejki do okienek mogą być bardzo długie, szczególnie w poniedziałki w sezonie turystycznym.

Aby ominąć tłumy, warto zdecydować się na wizytę w godzinach wczesnoporannych. Ponadto doskonałym rozwiązaniem jest rozpoczęcie dopełniania formalności jeszcze przed rozpoczęciem wakacji lub ferii. To w tym okresie jest bowiem najwięcej chętnych na podróże za granicę.

Nie można zapominać również, że w sezonie grypowym na przełomie zimy i wiosny odnotowuje się zwiększoną liczbę zachorować na Covid-19. Do urzędu w tym okresie warto wziąć ze sobą maseczkę oraz rękawiczki ochronne.

Ile się czeka na odbiór paszportu w Ciechanowie?

Odbiór paszportu to jeden z najbardziej wyczekiwanych terminów przed wyjazdem. Niestety, może on odwlekać się w czasie, jeśli wiele osób złoży wniosek w tym samym tygodniu. Latem i zimą wezwanie otrzymuje się zwykle do 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia, natomiast w mniej oblegane miesiąc — po dwóch lub trzech tygodniach.

Znacznie szybciej można odebrać paszport tymczasowy. W niektórych przypadkach jest to możliwe już do dwóch dni od wizyty, natomiast w przypadku wystąpienia problemów — do dwóch tygodni.

Koszt wyrobienia paszportu w Ciechanowie

Paszport w Ciechanowie kosztuje tyle samo, co w przypadku innych regionów Polski. Osoba dorosła, która nie ma prawa do zniżek i wyrabia dokument po raz pierwszy, płaci 140 zł. Jeżeli jednak zgubi lub z własnej winy zniszczy go, musi zgłosić się ponownie i uiścić opłatę w wysokości 420 zł.

Studenci, uczniowie, renciści, emeryci, kombatanci oraz osoby utrzymywane przez emeryta, rencistę bądź osobę z niepełnosprawnością, przeznaczą na paszport 70 zł dzięki uldze 50%. Uczący się do 26 roku życia, a także dzieci z niepełnosprawnościami wychowujące się w rodzinach wielodzietnych z ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny, mogą liczyć na obniżkę 75%.

Całkowicie zwolnione z opłat są natomiast osoby:

 • po 70 roku życia,
 • przebywające w Domach Pomocy Społecznej albo w zakładach opiekuńczych, jeśli ich wyjazd za granicę jest związany z długotrwałym leczeniem lub operacją,
 • otrzymujące zasiłek stały z pomocy społecznej, jeżeli ich wyjazd za granicę jest związany z długotrwałym leczeniem albo operacją,
 • ubiegające się o paszport z powodu wady technicznej poprzednio wydanego dokumentu,
 • wyznaczone do służby poza granicami państwa.

Zdjęcia paszportowe w Ciechanowie

Podobnie jak w przypadku opłat, zdjęcia paszportowe obowiązują te same zasady w całej Polsce. Można je wykonać zarówno u fotografa, jak i samodzielnie w fotobudce. Fotografie:

 • muszą mieć wymiary 35 × 45 mm,
 • powinny mieć białe, jednolite tło,
 • muszą być aktualne, ostre, nieprześwietlone i wyraźne.

Osoba fotografowana:

 • do zdjęcia powinna każdorazowo zdjąć nakrycie głowy, chyba że ma ono charakter religijny,
 • obowiązkowo musi zdjąć okulary przeciwsłoneczne, jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza do chodzenia bez nich,
 • powinna zapozować w taki sposób, aby fotograf mógł ująć całą twarz, linię żuchwy oraz kości policzkowych,
 • musi patrzeć bezpośrednio do obiektywu,
 • nie może zasłaniać twarzy dodatkami, fryzurą czy strojem,
 • powinna tak ułożyć fryzurę, aby ta nie wystawała poza kadr,
 • do zdjęcia musi zapozować bez uśmiechu z naturalnym, neutralnym wyrazem twarzy,
 • musi zdjąć soczewki kontaktowe, jeśli zmieniają one kolor oczu i utrudniają rozpoznanie.

Wszystkie elementy stroju, które powodują znaczące różnice w wyglądzie osoby, a także wpływają na faktyczny wizerunek, nie mogą zostać założone do zdjęcia. To niezwykle ważne, ponieważ paszport stanowi dokument potwierdzający tożsamość poza granicami UE czy strefy Schengen, co oznacza, że nie może wprowadzać w błąd osoby weryfikującej zgodność danych.

O Autorze

Ocena: 3.2/5 (Głosów: 6)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments