Biuro paszportowe Łomża

Data aktualizacji: 17 czerwca 2022
Strona główna » Podlaskie » Biuro paszportowe Łomża

Biuro paszportowe Łomża

adres

Podlaski Urząd Wojewódzki. Oddział Paszportów

ul.  Nowa 2,

18-400 Łomża

telefon
telefon 86 216 37 04
województwo
podlaskie
godziny otwarcia
poniedziałek: 08:00–15:45
wtorek: 07:45–15:15
środa: 07:45–15:15
czwartek: 07:45–15:15
piątek: 07:45–15:15
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte

Gdzie wyrobić paszport w Łomży?

W Łomży paszport można wyrobić w oddziale paszportowym, który mieści się w budynku Delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Nowej 2 w Łomży.

Pamiętaj! Wniosek o wydanie paszportu można złożyć w dowolnym oddziale paszportowym w Polsce. W tym przypadku nie ma znaczenia ani miejsce zamieszkania ani adres, pod którym jesteśmy zameldowani. Gotowy dokument będzie można odebrać w tym samym punkcie, w którym wniosek został złożony.

Wniosek o paszport w Łomży – gdzie znaleźć?

Od 27 marca bieżącego roku obowiązuje nowa ustawa o dokumentach paszportowych, która umożliwia złożenie wniosku o wydanie paszportu online. Mówi o tym art. 31. 1. ustawy z  dnia 27 stycznia 2022 r. o dokumentach paszportowych:

„Wniosek o wydanie dokumentu paszportowego składa się w formie dokumentu utrwalonego w postaci elektronicznej, przy użyciu formularza utrwalonego w postaci elektronicznej wypełnianego przez organ paszportowy na podstawie danych podanych przez wnioskodawcę i danych zawartych w Rejestrze Dokumentów Paszportowych lub w rejestrze PESEL, podpisanego przez wnioskodawcę za pomocą urządzenia umożliwiającego elektroniczne złożenie podpisu”.

Dokumenty potrzebne do wyrobienia paszportu w Łomży, poza wnioskiem

 • Kolorowe zdjęcie paszportowe – O wymiarach 35mm x 45mm (zdjęcie nie może być starsze niż  miesięcy i musi być zgodne z wytycznymi).
 • Potwierdzenie uiszczenia opłaty za wydanie dokumentu – Np. potwierdzenie przelewu na konto urzędu.
 • Dotychczasowy paszport lub dowód osobisty – Dokumenty do wglądu.
 • Potwierdzenie uprawnienia do otrzymania ulgi – Dokumenty do wglądu, np. legitymacja szkolna, studencka, czy kombatancka.
 • Odpis aktu małżeństwa w języku polskim – Dla osób zmieniających nazwisko podczas zawarcia małżeństwa za granicą.

Może się zdarzyć, że osoba przyjmująca wniosek poprosi nas o okazanie dodatkowych dokumentów, np. skróconego odpisu polskiego aktu stanu cywilnego, lub poświadczenia obywatelstwa polskiego. Do takich sytuacji dochodzi, gdy:

 • Zaistnieje wątpliwości co do tożsamości wnioskodawcy lub jego obywatelstwa
 • Dane w przedłożonych dokumentach będą ze sobą sprzeczne

Kto składa wniosek w imieniu osób małoletnich i ubezwłasnowolnionych?

 • Osoby ubezwłasnowolnione:
  W ich imieniu wnioskować o paszport może prawny opiekun, ale właściciel dokumentu musi być obecny podczas tego procesu.
 • Osoby małoletnie
  Wniosek składają rodzice lub opiekunowie prawni, jeśli jeden z rodziców nie wyraża zgody na wydanie dokumentu, wniosek zostanie odrzucony.

Kolejki do biura paszportowego w Łomży

Kolejki do biura paszportowego w Łomży przez większą część roku nie są długie, jednak trzeba liczyć się z tym, że w okresie wzmożonego zainteresowania zagranicznymi wyjazdami (np. wakacje czy majówka), w kolejce trzeba będzie zaczekać o wiele dłużej. Aby tego uniknąć, warto wcześniej dokonać rezerwacji terminu wizyty.

Ile się czeka na odbiór paszportu w Łomży?

 • Tradycyjny paszport biometryczny – czas oczekiwania na dokument zazwyczaj nie przekracza 30 dni. Nie jest to jednak stały termin – przy małym ruchu i niewielu wnioskach, paszport może zostać wydany wcześniej, natomiast w sezonie letnim czas oczekiwania może się wydłużyć.
 • Paszport tymczasowy – w przypadku wydawanego na 12 miesięcy paszportu tymczasowego, czas oczekiwania na odbiór gotowego dokumentu jest znacznie krótszy, ponieważ tego typu wnioski mają priorytet w kolejce do rozpatrzenia. W Łomży na paszport tymczasowy zazwyczaj wystarczy zaczekać 2-3 dni.

Koszt wyrobienia paszportu w Łomży

STANDARDOWY DOKUMENT 
Standardowy paszport ważny przez 10 lat 140 złotych
Paszport dla osoby małoletniej (max do 13 roku życia)30 zł
Z KARTĄ DUŻEJ RODZINY
Dokument wydawany dzieciom do 13 roku życia15 zł
Paszport wydawany dzieciom od 13 do 25 roku życia35 zł
Dokument paszportowy wydawany rodzicom i małżonkom rodziców70 zł
POZOSTAŁE PRZYPADKI
Paszport tymczasowy30 zł
Wydanie paszporty po utracie poprzedniego (200% ceny podstawowej)420 zł

Zdjęcia paszportowe w Łomży

Zdjęcie powinno być wykonane w formacie 35mm x 45mm, w kolorze, na białym, jednolitym, niezacienionym tle, w którym nie mogą znajdować się żadne przedmioty ani osoby trzecie.

 •  Twarz musi zajmować 70-80% całej fotografii. Oczy muszą być otwarte, skierowane w obiektyw, usta zamknięte, a sama twarz nie może być niczym zasłonięta
 • Postawa – na wprost obiektywu, głowa musi być widoczna w całości (od jej czubka), widoczna ma być również górna część barków.
 • Okulary korekcyjne, tak jak soczewki, są dozwolone. Jeśli w związku z chorobą konieczne jest noszenie ciemnych szkieł – jest taka możliwość, ale po okazaniu oświadczenia o niepełnosprawności.
 • Ciemne okulary i nakrycia głowy są zabronione na fotografii (chyba że mają związek z chorobą lub wyznaniem). Jeśli chodzi o biżuterię i zarost – są dopuszczalne na zdjęciu, jeśli nie utrudniają identyfikacji osoby fotografowanej.

O Autorze

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments