Biuro paszportowe Włocławek

Data aktualizacji: 6 czerwca 2022
Strona główna » Kujawsko-Pomorskie » Biuro paszportowe Włocławek
herb Włocławek

Biuro paszportowe Włocławek

adres

Kujawsko – Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Delegatura

Brzeska 8,

87-800 Włocławek

 

telefon
telefon 54 231 42 43
województwo
kujawsko-pomorskie
godziny otwarcia
poniedziałek: 07:30–14:45
wtorek: 08:00–17:45
środa: 07:30–14:45
czwartek: 07:30–14:45
piątek: 07:30–14:45
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte

Gdzie wyrobić paszport we Włocławku?

We Włocławku wniosek o wyrobienie paszportu złożyć można w Siedzibie Oddziału Paszportów we Włocławku, która mieści się przy ul. Brzeskiej 8, w budynku Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Za wydawaniem paszportów – zarówno zwykłych jak i tymczasowych – odpowiedzialny jest urząd wojewódzki.

Warto jednak pamiętać, że miejsce, w którym petenta nie ma w tym przypadku znaczenia. Jak czytamy na stronie obywatel.gov.pl, wniosek o paszport złożyć można „W dowolnym punkcie paszportowym w Polsce”.

Przykład: Pan Artur zameldowany jest w swoim rodzinnym domu pod Warszawą. Od kilku lat żyje i pracuje jednak we Włocławku. Chwilę przed planowanym i opłaconym z góry urlopem, Pan Artur zorientował się, że jego dotychczasowy paszport stracił ważność. Aby spokojnie wyjechać na 2-tygodniową wycieczkę, mężczyzna może złożyć wniosek o wydanie paszportu tymczasowego w Siedzibie Oddziału Paszportów we Włocławku.

Wniosek o paszport we Włocławku – gdzie znaleźć?

Wniosek o wydanie paszportu trzeba wypełnić zgodnie ze wzorem, który dostępny jest na stronie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przedtem powinniśmy jednak przygotować wszelkie dane niezbędne do właściwego i kompletnego uzupełnienia dokumentu. Nie ma możliwości pobrania elektronicznej wersji wniosku.

Wniosek paszportowy Włocławek – potrzebne dokumenty

 • Właściwie (zgodnie ze wzorem) wypełniony wniosek o wydanie paszportu
 • Jedna fotografia paszportowa, wydrukowana w kolorze
 • Potwierdzenie opłaty paszportowej (ewentualnie dokument potwierdzający prawo do skorzystania z ulgi lub zwolnienia ze wspomnianej opłaty)
 • Aktualny paszport, lub – jeśli takiego nie posiadamy – ważny dowód osobisty (do wglądu)

Osoby nieletnie i ubezwłasnowolnione

Jeśli chodzi o osoby małoletnie, wniosek o wydanie dla nich paszportu złożyć mogą ich rodzice lub prawni opiekunowie.

Jak informuje duw.pl: „Składając wniosek o wydanie dokumentu paszportowego dla dziecka, oboje rodzice/opiekunowie osobiście muszą wyrazić zgodę na wydanie paszportu dziecku.

Warto także pamiętać, że dzieci, które mają więcej niż 5 lat, muszą uczestniczyć przy składaniu wniosku”.

W przypadku osób ubezwłasnowolnionych, za wnioskodawcę również uznaje się prawnego opiekuna. Nie można jednak zapominać, że przyszły posiadacz paszportu musi być obecny podczas składaniu wniosku.

Kolejki do biura paszportowego we Włocławku

Aby usprawnić i uczynić mniej uciążliwym cały proces otrzymania paszportu we Włocławku urząd postanowił uruchomić system telefonicznej rezerwacji miejsc w kolejce, a także możliwość elektronicznej rezerwacji miejsca (https://bezkolejki.eu/kpuw_wloclawek/Reservation).

Ile się czeka na odbiór paszportu we Włocławku?

Standardowy czas oczekiwania na wydanie paszportu to 30 dni. Zazwyczaj dokument jest jednak gotowy wcześniej. Należy jednak mieć na uwadze, że przed sezonem wakacyjnym wniosków może być więcej, co wydłuży czas oczekiwania. Jeśli mamy okazję, postarajmy się więc o wydanie paszportu z odpowiednim wyprzedzeniem.

Paszport tymczasowy – szybkie rozwiązanie na krótszy czas

Zdarza się, że zagraniczny wyjazd pojawi się nagle i w zasadzie z dnia na dzień będziemy musieli zmienić swoje dotychczasowe plany. Zdarzają się również zapominalscy, którzy tuż przez zaplanowanym wyjazdem orientują się, że ich paszport stracił ważność. Jeśli czas nas goni i nie możemy czekać na wydanie dokumentu 30 dni, najlepszym rozwiązaniem może okazać się z,łożenie wniosku o wydanie paszportu tymczasowego.

Nie ma on takiego okresu ważności jak tradycyjny paszport, ponieważ obowiązuje tylko przez 12 miesięcy. Możemy go natomiast otrzymać znacznie szybciej i taniej niż standardową, papierową wersję.

Koszt wyrobienia paszportu we Włocławku

 • 140 PLN
  • Kwota jaką osoba dorosła musi zapłacić za paszport bez ulgi.
 • 70 PLN
  • Dla uczniów oraz studentów,
  • dla rencistów i emerytów,
  • osób z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • osób zamieszkujących domy opieki społecznej lub zakłady opiekuńcze,
  • dla kombatantów i ofiar represji wojennych,
  • dla osób otrzymujących zasiłek z pomocy społecznej,
  • dla rodziców w rodzinach wielodzietnych (jeśli posiadają Kartę Dużej Rodziny).

Uwaga! Warto pamiętać, że w przypadku, gdy konieczne będzie wyrobienie nowego paszportu, jeśli poprzedni został zniszczony lub uszkodzony w związku z zaniedbaniem lub z winy właściciela, oplata za wydanie paszportu wyniesie 200% opłaty podstawowej, co oznacza, że za dokument będziemy musieli zapłacić aż 420 PLN.

Zdjęcia paszportowe we Włocławku

Zdjęcie do paszportu można wykonać u fotografa lub samodzielnie. We Włocławku znaleźć można wiele firm, zajmujących się profesjonalnym wykonywaniem fotografii do dokumentów. W takim przypadku sprawa jest prosta – prosząc fotografa o wykonanie zdjęcia paszportowego, powinniśmy otrzymać fotografię zgodną z wytycznymi. Jeśli jednak planujemy zrobić zdjęcie samodzielnie, warto poznać najważniejsze wskazówki dotyczące jego wykonania:

 • Rzeczy utrudniające rozpoznanie – niedopuszczalne jest nakrycie głowy, przyciemniane okulary, czy biżuteria utrudniająca identyfikację osoby. Za cechę utrudniającą rozpoznanie uznany może zostać nawet zarost.
 • Zdjęcie musi być aktualne – czyli najlepiej takie, które zostało wykonane niedługo przed złożeniem wniosku o paszport. Trzeba jednak pamiętać, że fotografia nie może mieć więcej niż pół roku.
 • Głowa i twarz – najważniejsza na fotografii jest twarz – musi ona zajmować około 70-80% całej powierzchni zdjęcia. Głowa musi być ukazana w całości, od czubka, aż po górną część barków. Usta mają być zamknięte, oczy otwarte, a wyraz twarzy naturalny.
 • Tło i wymiary – tło fotografii ma być białe, dobrze oświetlone, jednolite i niezacienione. W tle nie może być widać innych osób czy przedmiotów. Zdjęcie musi być wykonane w kolorze, na papierze, w formacie 35mm x 45mm.
 • Wady wzroku – można mieć na sobie okulary korekcyjne (lub soczewki kontaktowe). W przypadku osób, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, dopuszczalne są także ciemne szkła.

O Autorze

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments