Strona główna » Poradnik » Jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Redakcja
10 lutego 2023
Jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Rzeczywistość bywa zaskakująca, a co za tym idzie, zdarzają się nagłe sytuacje, kiedy pilnie potrzebna jest gotówka. Pomocne w takim przypadku okazują się szybkie kredyty gotówkowe. Można zdecydować się na zaciągnięcie wysoko oprocentowanych chwilówek, te jednak są mało korzystne. Dlatego lepiej skorzystać z ofert bankowych. Jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą? Gdzie szukać najlepszego produktu finansowego? Podpowiadamy.

Kredyt, a zdolność kredytowa – sprawdź, co musisz wiedzieć

Nagły wyjazd do pracy za granicą wiąże się często z koniecznością poniesienia najróżniejszych wydatków. W takiej sytuacji można posiłkować się oszczędnościami. Te jednak często okazują się niewystarczające. Wówczas dostępne są dwie możliwości – rezygnacja z wyjazdu lub skorzystanie z kredytu, którym sfinansuje wyjazd. Żeby uzyskać kredyt gotówkowy, który mógłby posłużyć jako źródło finansowania wyjazdu, konieczne jest spełnienie oczekiwań banku dotyczących przede wszystkim zdolności kredytowej.

Obliczając zdolność kredytową, banki biorą pod uwagę kilka kluczowych dla nich informacji. Jednym z podstawowych parametrów jest miesięczny dochód wnioskującego na rękę, czyli po odjęciu podatku. Wynagrodzenie powinno być na tyle wysokie, aby mogło ono pokryć wszelkie zobowiązania wnioskującego, takie jak np. opłaty za media, czynsz mieszkania, ale również pozwoliło na spłatę miesięcznego zobowiązania wobec kredytodawcy. Na zdolność kredytową wpływa również rodzaj umowy z pracodawcą. Osoba wyjeżdżająca do pracy za granicę, gdzie będzie zatrudniona na podstawie umowy o pracę, ma dużo większe szanse na uzyskanie świadczenia. Dla kredytodawcy ważnymi informacjami są również:

  • stan cywilny,
  • ilość osób na utrzymaniu,
  • wiek wnioskującego o kredyt.

Czy ranking kredytów może pomóc w wyborze oferty?

Przyszły kredytobiorca ma możliwość złożenia wniosku o kredyt w dowolnie wybranym przez siebie banku. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że różne placówki mają zupełnie odmienne oferty. Jak wybrać tę, która będzie najkorzystniejsza dla wnioskującego, nie tylko pod względem otrzymanych środków, ale przede wszystkim wysokości rat i innych warunków? Różnorodność ofert sprawia, że ich porównanie ze sobą może być problematyczne, dlatego tak pomocny jest ranking kredytu gotówkowego. Korzystając z niego, można w łatwy i wygodny sposób zestawić ze sobą propozycje kilku placówek i wybrać tę najlepiej dopasowaną do indywidualnych potrzeb wnioskującego. Jak poprawnie korzystać z rankingu? W tym celu konieczne jest posłużenie się specjalnym narzędziem, jakim jest kalkulator kredytowy. Z jego pomocą można dokładnie określić parametry kredytu potrzebnego na wyjazd do pracy za granicą i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Chcąc uzyskać wgląd do ofert kredytowych banków, konieczne jest uzupełnienie prostego formularza, w którym koniecznie należy podać prawidłowe informacje. Na jego podstawie algorytm dopasowuje dostępne propozycje kredytowe i zestawia je ze sobą. W ten sposób przyszły kredytobiorca ma możliwość porównania wielu kredytów z różnych placówek jednocześnie bez konieczności wychodzenia z domu czy każdorazowego wprowadzania swoich danych na stronie poszczególnych banków.

Jak wygląda formularz kalkulatora kredytowego i jak go uzupełnić?

W celu uzyskania pełnego wglądu do rankingu kredytów gotówkowych konieczne jest posłużenie się kalkulatorem. W formularzu narzędzia trzeba podać kilka kluczowych informacji. Całość dzieli się na cztery sekcje.

W sekcji pierwszej przyszły wnioskodawca podaje informacje dotyczące głównych parametrów kredytu. W tym miejscu określa się m.in. planowaną wysokość kredytu, którą można ustawić z przedziału od 500 zł do nawet 250 000 zł. Przyszły kredytobiorca uwzględnia również liczbę rat, na które chce rozbić swoje zobowiązanie oraz to, jak szybko chciałby uzyskać środki. Następnie podaje przeznaczenie kredytu, którym może być np. remont lub zakup auta. Osoba poszukująca dodatkowych środków na wyjazd do pracy za granicą, w tym miejscu powinna zaznaczyć opcję, jaką jest inny cel.

W drugiej sekcji kalkulatora do rankingu kredytów wnioskujący podaje informacje dotyczące jego dochodów. Udając się do pracy za granicą, należy wskazać w tym miejscu ich źródło, jak również miesięczne wynagrodzenie na rękę. Podawane kwoty są w systemie złotówkowym, dlatego osoba, która otrzymywać będzie wynagrodzenie w innej walucie, powinna podać wynagrodzenie przeliczone na złotówki po uśrednionym kursie.

W sekcji trzeciej uwzględnia się informacje związane z wydatkami. Konieczne jest podanie kwoty miesięcznych zobowiązań stałych, czyli tych dotyczących np. wynajmu lokum, rachunków za energię czy abonamentu telewizyjnego. Wnioskujący musi również odpowiedzieć na pytanie, czy w przeciągu ostatnich pięciu lat nie wywiązał się z jakiegoś zobowiązania lub spóźnił z zapłatą za ratę innego kredytu powyżej 90 dni. Kluczowa dla banku jest również liczba osób na utrzymaniu kredytobiorcy. Wartość 0 wybierana jest w przypadku, kiedy na utrzymaniu jest wyłącznie on sam. W celu oceny zdolności kredytowej i wyświetlenia najlepiej dopasowanych wyników w rankingu, w formularzu należy podać również informacje dotyczące tego, czy aktualnie spłaca się inny kredyt lub kartę kredytową.

W ostatniej części formularza wnioskujący musi podać swoją datę urodzenia i opcjonalnie numer telefonu. Zyskuje tym samym możliwość bezpośredniego kontaktu ze specjalistą, który dzwoniąc, doradzi mu w zakresie dostępnych wyników wyszukiwania oraz odpowie na wszystkie pytania związane z kredytem. Warto przy tym zaznaczyć, że rozmowa ta nie jest zobowiązująca, a przyszły kredytobiorca nie musi podejmować w trakcie jej trwania decyzji dotyczącej wyboru konkretnego typu finansowania.

Uzupełnienie wszystkich potrzebnych informacji w formularzu pozwala na wygenerowanie rankingu z najlepszymi rozwiązaniami. Zarówno dostęp do formularza, jak i rankingu jest całkowicie darmowy. Lista rankingowa pozwala na dokładne sprawdzenie dostępnych ofert bankowych dla określonych parametrów. W ten sposób można przeanalizować każdą propozycję i wybrać rozwiązanie, które najbardziej spełnia oczekiwania kredytowe.

Kredyt gotówkowy a wymagane zaświadczenia

Decydując się na kredyt gotówkowy w banku, należy mieć świadomość, że konieczne będzie dostarczenie do placówki wymaganych dokumentów oraz zaświadczeń. Do podpisania umowy kredytowej potrzebny jest dowód osobisty, który potwierdza tożsamość wnioskującego. Dodatkowo osoba wnioskująca o kredyt musi przedstawić również zaświadczenie o dochodach. Dokument ten jest wystawiany przez pracodawcę. W przypadku osób starających się o dodatkowe środki na wyjazd do pracy za granicą najlepszą opcją może okazać się skorzystanie z oferty banku, w przypadku której nie wymaga tego typu dokumentu, a jedyne słownego oświadczenia od wnioskującego. Jest to coraz częstsza praktyka, zwłaszcza przy kredytach na mniejsze kwoty i krótkim czasie spłaty zadłużenia.

Wypłata środków kredytowych, jak długo trzeba czekać na fundusze?

Poszukując szybkiego kredytu gotówkowego na wyjazd do pracy za granicę lub na weekend majowy w 2023, kluczowy będzie czas otrzymania gotówki na konto. W tym przypadku koniecznie należy zaznaczyć w formularzu, że środki są potrzebne najszybciej, jak to możliwe. Warto przy tym pamiętać, że to, w jakim czasie przyznane pieniądze znajdą się na koncie osoby wnioskującej, zależy przede wszystkim od polityki i regulaminów wewnętrznych wybranego banku. W przypadku kredytów gotówkowych zaciąganych online środki mogą trafić na konto jeszcze tego samego lub następnego dnia.

Kluczowy do wypłacenia środków na konto jest także termin, w którym został złożony i rozpatrzony wniosek. Dla przykładu: wnioskując o przyznanie kredytu w piątek oraz otrzymaniu pozytywnej decyzji jeszcze tego samego dnia, bardzo prawdopodobne jest, że pieniądze pojawią się na koncie w poniedziałek rano. Podobna sytuacja dotyczy wniosków składanych w dzień, który poprzedza święto wolne od pracy. W takiej sytuacji środki finansowe wypłacane są z niewielkim opóźnieniem – jednego lub dwóch dni. Obecnie jednak wszelkie formalności bankowe i czas oczekiwania sprowadzone są do minimum.

O Autorze

Oceń tę stronę
Subscribe
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments